Panel SIP panelowi H-Block nie równy !

Panel SIP panelowi H-Block nie równy 
…. i to pod wieloma względami ‼️

Dlaczego❓

✔️ H-Block jest płytą o konstrukcji skrzynkowej z OSB wypełnionej spienionym poliuretanem. SIP to przyklejona do rdzenia styropianowego płyta OSB będąca osłoną, czasami wykorzystywana jako element nośny.
✔️ H-Block tworzy jednolitą strukturę izolacyjno-konstrukcyjną poprzez zespolenie okładzin OSB z poliuretanem. Wypełniający skrzynkę płyty H-Block poliuretan, pod bardzo wysokim ciśnieniem zespaja się z OSB tworząc jednolity materiał.
SIP jest natomiast pięciowarstwowym elementem, w którym okładziny OSB sklejane są z rdzeniem styropianowym. Jakość „konstrukcyjna” SIP jest wprost zależna od jakości kleju, sposobu jego nakładania oraz sposobu przyklejenia. 
✔️ H-Block ma średnią gęstość izolacji 42 kg/m3 zaś SIP 20-30 kg/m3. To powoduje, że H-Block jest znacznie bardziej odporny na zniszczenie. Przy takiej samej grubości rdzenia, H-Block ma też dużo większą izolacyjność cieplną (50-70%). 
✔️ H-Block – dzięki środnikom – może być używany jako strop czy dach, bez dodatkowej konstrukcji (w zależności od rozpiętości). SIP nie nadaje się do zastosowania na stropy czy dachy bez dodatkowej konstrukcji. 
✔️ H-Block – dzięki konstrukcyjności – ogranicza do minimum zastosowanie drewnianej konstrukcji nośnej budynku. SIP nie jest konstrukcyjny i wymaga drewnianej konstrukcji nośnej podnosząc koszty inwestycji. Dotyczy to w szczególności dachów, gdzie SIP musi być układany na konstrukcji (bez mostka cieplnego) lub jako wypełnienie belek (z mostkiem cieplnym). 
✔️ H-Block ma w standardzie okładziny z OSB grubości 15 mm. SIP ma najczęściej grubość 12 mm. 
✔️ H-Block jest produkowany w długościach do 13 m. SIP nie może być dłuższy jak 3 m.WordPress Video Lightbox