Panel SIP panelowi H-Block® nierówny…

Panel SIP panelowi H-Block® nierówny…
…. i to pod wieloma względami ‼️

Dlaczego

✔️ H-Block® jest płytą o konstrukcji skrzynkowej z OSB wypełnionej spienionym poliuretanem. SIP to przyklejona do rdzenia styropianowego płyta OSB będąca osłoną, czasami wykorzystywana jako element nośny.
✔️ H-Block® tworzy jednolitą strukturę izolacyjno-konstrukcyjną poprzez zespolenie okładzin OSB z poliuretanem. Wypełniający skrzynkę płyty H-Block® poliuretan, pod bardzo wysokim ciśnieniem zespaja się z OSB tworząc jednolity materiał.
SIP jest natomiast pięciowarstwowym elementem, w którym okładziny OSB sklejane są z rdzeniem styropianowym. Jakość „konstrukcyjna” SIP jest wprost zależna od jakości kleju, sposobu jego nakładania oraz sposobu przyklejenia.
✔️ H-Block® ma średnią gęstość izolacji 42 kg/m3 zaś SIP 20-30 kg/m3. To powoduje, że H-Block® jest znacznie bardziej odporny na zniszczenie. Przy takiej samej grubości rdzenia, H-Block® ma też dużo większą izolacyjność cieplną (50-70%).
✔️ H-Block® – dzięki środnikom – może być używany jako strop czy dach, bez dodatkowej konstrukcji (w zależności od rozpiętości). SIP nie nadaje się do zastosowania na stropy czy dachy bez dodatkowej konstrukcji.
✔️ H-Block® – dzięki konstrukcyjności – ogranicza do minimum zastosowanie drewnianej konstrukcji nośnej budynku. SIP nie jest konstrukcyjny i wymaga drewnianej konstrukcji nośnej podnosząc koszty inwestycji. Dotyczy to w szczególności dachów, gdzie SIP musi być układany na konstrukcji (bez mostka cieplnego) lub jako wypełnienie belek (z mostkiem cieplnym).
✔️ H-Block® ma w standardzie okładziny z OSB grubości 15 mm. SIP ma najczęściej grubość 12 mm.
✔️ H-Block® jest produkowany w długościach do 13 m. SIP nie może być dłuższy jak 3 m.
H-Block produkowany jest na wymiar – nie wymaga więc docinania na budowie a montażu wg dostarczonej dokumentacji

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem przykładowej dokumentacji montażowej oraz projektu konstrukcji, które dostarczamy dla KAŻDEJ realizacji, zapraszamy do indywidualnego kontaktu 1f642 - Panel SIP panelowi H-Block® nierówny…

100533448 4043102789063624 9076525953953300480 o - Panel SIP panelowi H-Block® nierówny…WordPress Video Lightbox