TermontY - Produktyver2 TERMONT

Idea

Thermont, to klasyczna dachowa  płyta warstwowa z nietypowym wariantem Thermont plus. Płyty warstwowe, to rdzeń izolacyjny zamknięty w osłonie. Thermont jest płytą z rdzeniem poliuretanowym w osłonie dwóch blach, Thermont plus zaś wewnętrzną osłonę dachu z blachy zastępuje płytą OSB. Płyty warstwowe Thermont  stosuje się na dachy w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym – samodzielnie lub w uzupełnieniu płyt warstwowych Thexpan.

Rodzaje płyt

Thermont

“Klasyczny” Thermont  zbudowany jest z dwóch blach osłonowych oraz rdzenia poliuretanowego. Cechą wyróżniajacą ten typ płyty jest gęstość materiału izolacyjnego ( 42 kg/m3 wobec standardowych 32 kg/m3) oraz charakterystyczny sposób łączenia płyt.

Thermont plus

Wariantem  Thermont  jest Thermont plus zbudowany z jednej – górnej  blachy osłonowej, rdzenia poliuretanowego oraz wewnętrznej okładziny z OSB.  Ten typ płyty wzmacnia nośność dachu oraz eliminuje mostek cieplny dolnej okładziny ( blacha dolnej okładziny musi być przecinana – OSB nie). Łatwiej jest także mocować okładziny wykończeniowe montowane do dachu.

Dostępne gabaryty i parametry cieplne

Zarówna płyta Thermont, jak i Thermont płus, produkowane są w szerokości netto 1,1 m, długości 1 – 12,5 m i w następujących grubościach rdzenia PUR*:

 • 100 mm (U=0,21 W/m2K)
 • 140 mm (U=0,15 W/m2K)
 • 200 mm (U=0,10 W/m2K)

Do całkowitej grubości panela należy doliczyć okładziny:

 • Thermont: 0,5mm blacha + grubość PUR + 0,5 mm blacha
 • Thermont plus: 0,5mm blacha + grubość PUR + 15 mm OSB

*Istnieje możliwość wyprodukowania płyt Thermont plus o niestandardowej grubości na specjalne zamówienie.

Cechy i korzyści

Thermont, oprócz wszystkich cech charakteryzujących płyty warstwowe (t.j. wykończenie, konstrukcję i izolację w jednym), posiada także szereg innych zalet, których nie oferują inni producenci. Wśród nich wymienić można:

 • zwiększoną izolacyjność (średnia gęstość rdzenia to 42 kg/m3 a nie 32 jak w standardowych płytach warstwowych)
 • większą nośność płyty (gęstsze przeprofilowanie i samo-zatrzaskujący się klips dachowy)
 • brak widocznych łączników (ukryte pod klipsem)
 • możliwość układania na dachach płaskich (ukryte doszczelnienie pod  klipsem)
 • pasywność połączeń (ukryte doszczelnienie pod klipsem)
 • gotowe wykończenie zewnętrzne

Cechą szczególną płyty warstwowej Thermont jest możliwość ułożenia dachu o spadku mniejszym niż 5%. Żaden z innych systemów nie daje takiej szansy bez przeciekania. Thermont, dzięki wymyślonym przez nas systemom doszczelnienia i kształtowi zamka dachowego, pozwala uszczelnić połączenie w 100% i przykryć je specjalnym zamknięciem – klipsem samozatrzaskowym. W ten sposób ani łącznik, ani uszczelka nie są widoczne i nie tworzą potencjalnego źródła przecieku. To połączenie sprawdza się także w obiektach pasywnych, ponieważ stanowi szczelną przegrodę cieplno-powietrzną.

Klips dachowy - Produktyver2 TERMONT

Dodatkowo w wariancie Thermont plus:

– brak mostków termicznych (płyta OSB od wewnątrz dachu)

– brak konieczności nacinania blachy wewnętrznej podczas montażu

Przykłady pokrycia dachów w systemach Thermont/ Thexpan

Dach Thermont może zostać wykonany w dowolnym kolorze blachy dostępnym w palecie kolorów producenta. Istnieje także możliwość zamówienia dodatkowej blachy na wykonanie obróbek dachowych o identycznym kolorze (z jednego zwoju).

Rysunki techniczne

WordPress Video Lightbox