Dlaczego nasze systemy? Czym się różnimy od innych technologii? Poniżej podsumowaliśmy tylko niektóre właściwości naszej technologii  🔥🔥

Dlaczego nasze systemy? Czym się różnimy od innych technologii? Poniżej podsumowaliśmy tylko niektóre właściwości naszej technologii 1f642 - Dlaczego nasze systemy? Czym się różnimy od innych technologii? Poniżej podsumowaliśmy tylko niektóre właściwości naszej technologii  🔥🔥 🔥🔥

🔴 PONADPRZECIĘTNA ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ I ZWIĘKSZONA POWIERZCHNIA UŻYTKOWA BUDYNKU
Zamknięto-komórkowa pianka poliuretanowa, która stanowi rdzeń płyty H-Block® jest materiałem izolacyjnym o największym oporze cieplnym wśród dostępnych na skalę przemysłową materiałów do izolacji budowlanej. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu łącznika LHB podczas montażu, redukuje się efekt mostka cieplnego, tworząc dobrze zaizolowaną, jednolitą powierzchnię podłogi, ściany lub dachu. Jeśli porównać inne technologie, warstwa izolacyjna wełny mineralnej czy styropianu o tej samej przenikalności cieplnej (U = 0,22 W/(m2 ·K) jest 50% większa niż w przypadku stosowania pianki poliuretanowej co znacząco wpływa na grubość ścian, i tym samym na powierzchnię użytkową budynku.

🔴 SZCZELNOŚĆ BUDYNKU
Pianka zamknięto-komórkowa wtryskiwana jest w prasie pod wysokim ciśnieniem w zamkniętą formę; pianka rośnie i wypełnia szczelnie całą skrzynkę czyli cały element ściany; pianka nie chłonie wilgoci, nie osiada, nie wywiewa jej, nie traci swoich właściwości w czasie (czyli to wszystko, co może stać się z wełną); wszystkie elementy – płyty i łączniki montowane są niskoprężną pianką montażową, która gwarantuje szczelność. Nawet w budynkach pasywnych nie było potrzeby stosowania dodatkowych taśm uszczelniających, bo wyniki testu bloow door były tak dobre, jak w budynkach wyklejanych taśmami.

🔴 MAKSYMALNA REDUKCJA MOSTKÓW CIEPLNYCH
W technologii szkieletowej przynajmniej co 60 cm występuje słupek drewniany – u nas zamiast słupka występuje łącznik LHB wypełniony pianką poliuretanową, który nie stanowi mostka cieplnego. Nawet przy decyzji o eliminacji jakiejkolwiek izolacji na elewacji ilość miejsc, którymi ucieka ciepło jest zredukowane do absolutnego minimum.

🔴 INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO POTRZEB; SZYBKOŚĆ I PROSTOTA MONTAŻU
Produkcja paneli do wszystkich budynków w naszych systemach dostosowywana jest pod konkretny projekt. Oznacza to, że na plac budowy dojeżdżają już wyprodukowane pod wymiar i ponumerowane płyty, które wystarczy jedynie połączyć ze sobą niczym klocki LEGO posługując się dostarczoną przez nas dokumentacją montażową.
Z uwagi na bardzo niewielką ilość elementów możliwość popełnienia ewentualnych błędów montażowych jest już na samym początku zredukowana do absolutnego minimum. W przeciwieństwie do technologii szkieletowej, nie trzeba obawiać się o potencjalne niewłaściwe ułożenie wełny, która źle zamontowana może osiąść lub o to że wełna zamoknie i zgnije – te wszystkie błędy montażowe na wstępie są wyeliminowane.

🔴 BUDYNEK NA PRZEKÓR SIŁOM PRZYRODY 🌩️🌪️
Badania naukowe wykazały, że integralność strukturalna budynku wykonanego z paneli SIP jest znacząco lepsza od tradycyjnego domu szkieletowego w zakresie odporności na ściskanie, wytrzymałości na zginanie i podwyższonej nośności. Od czasu ich powstania i zastosowania w 1930 roku (w tym domów wybudowanych przez Franka Lloyda Wrighta), panele SIP były poddawane wielu wyczerpującym testom, również przez instytucje zewnętrzne. Okazały się one być lepszą alternatywą dla tradycyjnych konstrukcji szkieletowych: 2×4 czy 2×6, czy nawet konstrukcji z pustaków styropianowych, niezależnie od rodzaju izolacji: włókna szklanego, celulozy czy dmuchanej izolacji pianką stosowanej w ścianach lub dachu. Budynki w systemach SIP są niezwykle wytrzymałe na działanie sił natury, takie jak trzęsienia ziemi, huragany czy tornada.

🔴 ELIMINACJA TRADYCYJNEJ WIĘŹBY DACHOWEJ I GOTOWE POKRYCIE Z BLACHY
W ofercie posiadamy 3 rodzaje paneli, które można użyć na dach: H-Block, Thermont i Thexpan.

🔷Płyty H-BLOCK są wzmocnione środnikami, czyli mają swoje ożebrowanie wewnętrzne, a zatem pozwalają na znaczną redukcję konstrukcji drewnianej i dowolne wykończenie.
🔷Płyty THERMONT są już fabrycznie pokryte blachą przypominającą kształtem blachę na rąbek stojący. Nie ma budowy tradycyjnej więźby (są to zazwyczaj 3 belki główne), nie ma deskowania, folii (wiatroizolacji od zewnątrz i paroizolacji w środku), układania wełny, łat, kontrłat, układania blachy. Na budowę przyjeżdża jeden element na dach, który ma już 3 w 1 – izolację, konstrukcję i wykończenie.
🔷Płyty THEXPAN z wymiennikiem ciepła – oprócz wszystkich właściwości, które posiada płyta Thermont, dzięki ukrytym wymiennikom ciepła pod powierzchnią blachy uzyskujemy np. ciepłą wodę użytkową za darmo.WordPress Video Lightbox