Idea

Thermont to klasyczna dachowa  płyta warstwowa z nietypowym wariantem Thermont plus. Płyty warstwowe to rdzeń izolacyjny zamknięty w osłonie. Thermont jest płytą z rdzeniem poliuretanowym w osłonie dwóch blach, Thermont plus zaś wewnętrzną osłonę z blachy zastępuje płytą OSB. Płyty warstwowe Thermont  stosuje się na dach w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym samodzielnie lub w uzupełnieniu płyt warstwowych Thexpan.

Rodzaje płyt

Thermont

„Klasyczny” Thermont  zbudowany jest z dwóch blach osłonowych oraz rdzenia poliuretanowego. Cechą wyróżniajacą ten typ płyty jest gęstość materiału izolacyjnego ( 42 kg/m3 wobec standardowych 32 kg/m3) oraz charakterystyczny sposób łączenia płyt. Ten rodzaj płyty mozna też układać  na dachu o spadku mniejszym niż 5%. Żaden z innych systemów nie daje takiej szansy bez przeciekania. Thermont, dzięki wymyślonym przez nas systemom doszczelnienia i kształtowi zamka dachowego, pozwala uszczelnić połączenie w 100% i przykryć je specjalnym zamknięciem – klipsem samozatrzaskowym. W ten sposób ani łącznik, ani uszczelka nie są widoczne i nie tworzą potencjalnego źródła przecieku. To połączenie sprawdza się także w obiektach pasywnych, ponieważ stanowi szczelna przegrodę cieplno-powietrzną.

Thermont plus

Thermont plus – budowa

Wariantem  Thermont  jest Thermont plus zbudowany jest z jednej – górnej  blachy osłonowej, rdzenia poliuretanowego oraz wewnętrznej okładziny z OSB.  Ten typ płyty wzmacnia nośność dachu oraz eliminuje mostek cieplny dolnej okładziny ( blacha dolnej okładziny musi być przecinana – OSB nie). Łatwiej jest także mocować okładziny wykończeniowe montowane do dachu.

Cechy i korzyści

Thermont, oprócz wszystkich cech charakteryzujących płyty warstwowe (t.j. wykończenie, konstrukcję i izolację w jednym), posiada także szereg innych zalet, których nie oferują inni producenci. Wśród nich wymienić można:

– zwiększoną izolacyjność (średnia gęstość rdzenia to 42 kg/m3 a nie 32 jak w standardowych płytach warstwowych)

– większą nośność płyty (gęstsze przeprofilowanie i samo-zatrzaskujący się klips dachowy)

– brak widocznych łączników (ukryte pod klipsem)

– możliwość układania na dachach płaskich (ukryte doszczelnienie pod   klipsem)

– pasywność połączeń (ukryte doszczelnienie pod klipsem)

– gotowe wykończenie zewnętrzne

Cechą szczególną płyty warstwowej Thermont jest możliwość ułożenia dachu o spadku mniejszym niż 5%. Żaden z innych systemów nie daje takiej szansy bez przeciekania. Thermont, dzięki wymyślonym przez nas systemom doszczelnienia i kształtowi zamka dachowego, pozwala uszczelnić połączenie w 100% i przykryć je specjalnym zamknięciem – klipsem samozatrzaskowym. W ten sposób ani łącznik, ani uszczelka nie są widoczne i nie tworzą potencjalnego źródła przecieku. To połączenie sprawdza się także w obiektach pasywnych, ponieważ stanowi szczelna przegrodę cieplno-powietrzną.

Dodatkowo w wariancie Thermont plus:

– brak mostków termicznych (płyta OSB od wewnątrz dachu)

– brak konieczności nacinania blachy wewnętrznej podczas montażu

WordPress Video Lightbox